Od dekady działają na rzecz potrzebujących

DSC_3104

Szkolne Koło Caritas, bo o tej organizacji mowa, zrzesza uczniów, którzy chcą wspólnie pomagać potrzebującym. Dzieci oraz młodzież działają w ramach wolontariatu na obszarze placówki, w której się uczą.

Już od dziesięciu lat działa 32. Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4.  Dobroczynna organizacja działa w oparciu o społeczne zaangażowanie jej członków. Nad jej działaniem nadzór pełnią opiekunowie koła, dyrekcja szkoły oraz Caritas.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się w miniony poniedziałek (28 maja). O godzinie 9 w intencji wolontariuszy została odprawiona msza św., a po eucharystii przyszedł czas na świętowanie w szkole. W placówce miał miejsce charytatywny kiermasz oraz część artystyczna, podczas której można było zobaczyć m.in. prezentację, w której przedstawiono 10 lat funkcjonowania Szkolnego Koła Caritas. Tego dnia można było również wysłuchać koncertu muzycznego duetu, w którego skład weszli Szymon Grytczuk (gitara elektryczna) oraz Ignacy Siłuszyk (perkusja).

– Tu nie chodzi o to, by być tylko członkiem czy członkinią Koła Caritasu. Chodzi o to, żeby działać aktywnie w tym kole oraz uczestniczyć i inicjować różnego typu przedsięwzięcia pomocy dla tych najbardziej potrzebujących – mówi Stanisław Romanowski, dyrektor ZPO nr 4 w Białej Podlaskiej. – My jako dyrekcja szkoły jesteśmy dumni, że w naszej placówce takie Koło istnieje i ciągle się rozwija.

Założycielem i opiekunem 32. Szkolnego Koła Caritasu jest Barbara Wysokińska.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *