Moc atrakcji z okazji zimowej laby

52871857_1221663504655781_6816875090374819840_o
fot. nadesłane

Uczniowie z gminy Piszczac podczas ferii zimowych z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowano szeroki wachlarz różnorodnych aktywności. Podobnie jak w ubiegłym roku, pojawił się m.in. dmuchany plac zabaw, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W zajęciach każdego dnia uczestniczyło około 30 dzieci. Jedną z atrakcji był turniej w warcaby o puchar Wójta Gminy Piszczac. W kategorii do lat 9 najlepszy okazał się Gabriel Milanowicz. Z kolei w grupie powyżej 9 roku życia zwyciężył Jakub Kondraciuk. Podczas ferii organizowane były także zajęcia plastyczne. Dzieci miały okazję stworzyć mnóstwo prac – od serc z papieru na walentynki, przez zjawiskowe krajobrazy, aż po maski na bal karnawałowy.

Nie brakowało także zainteresowania zajęciami kulinarne, podczas których uczestnicy nauczyli się, jak przygotować smakowitą pizzę. Dzieci mogły same wygniatać ciasto, obserwować jak rośnie, zetrzeć ser i dodać składniki według własnego uznania. Efektem kolejnych zajęć gastronomicznych były pyszne kanapki. Uczniowie myły, ścierały i kroiły warzywa, jednak najwięcej radości przyniosło skosztowanie małego dzieła.

Jeden dzień zajęć na świetlicy „Jaskółka” był poświęcony eksperymentom i doświadczeniom. Posłużyły do nich produkty używane w życiu codziennym. Największą frajdę dla dzieci  sprawiła ciecz nienewtonowska. Ponadto odbyły się spotkania szachowe, zajęcia z genealogii oraz poszukiwanie swoich przodków.

Podczas ferii w świetlicach w Dąbrowicy Małej, Dobrynce i Zahorowie odbywały się zajęcia teatralno-kabaretowe, które poprowadził Łukasz Węda, dyrektor GCKiS. Były próby z mikrofonem, ćwiczenia dykcji, występ przed publicznością oraz nauka tańca.

Hitem był jednak plac zabaw rozstawiony na hali Zespołu Placówek Oświatowych. Przez trzy dni dzieci mogły szaleć, skakać i biegać. Nie lada atrakcją był także bal karnawałowy, który poprowadziły panie animatorki.

Zimowa laba była również okazją do wycieczek. Pierwszą z nich była wizyta na lodowisku w Białej Podlaskiej. Niestety w dniu wyjazdu okazało się, że lodowisko topnieje ze względu na dodatnią temperaturę. W życie został szybko wcielony plan B, czyli kino.

Kolejnym punktem podróży były Siedlce, gdzie zabawa zaczęła się w sali zabaw. Następnie przyszedł czas na wizytę w Katolickim Radiu Podlasie, gdzie uczniowie zapoznali się z pracą rozgłośni. Dzieci miały okazję zobaczyć także dawne nośniki dźwięku – płytę analogową, taśmą magnetofonową i sprzętem, który służył reporterom w tamtych czasach. Uczestnicy wycieczki zobaczyły także siedlecką katedrę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *