YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MjcxMDI5MTQtMTIyLTEuanBn
Aż 172 uczniów sprawdziło swoje zdolności językowe w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych. Już wiemy, kto został bialskim poliglotą.

W środę (25 kwietnia) odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych w II LO im. Emilii Plater. W obu tegorocznych konkursach (VIII edycji skierowanej do szkół ponadgimnazjalnych i V edycji skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych) wzięli udział uczniowie z 10 bialskich szkół i sprawdzało swoje umiejętności z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego.

Na wstępie dyrektor ZSO nr 3 Małgorzata Kaczmarczyk, podziękowała uczniom i nauczycielom języków obcych za liczny udział w konkursie. Pani Judyta Iwaszko w zarysie przedstawiła informacje o tym cyklicznym przedsięwzięciu i podziękowała wszystkim organizatorom: Paniom Danucie Pawluczuk, Marcie Chwalczuk-Wrzosek, Joannie Wołoczko, Dorocie Pińczuk, Marzennie Mańkowskiej oraz panu Maciejowi Borsukowi. Podziękowano również sponsorom, dzięki którym zakupiono nagrody.

Wśród szkół gimnazjalnych w konkursie z języka angielskiego najlepsza okazała się Laura Olejniczak z Gimnazjum Katolickiego. Tuż za nią, na miejscu drugim uplasowała się Olga Tryk z PG nr 2. Arkadiusz Czyżewski z PG nr 3 zajął trzecie miejsce, a wyróżnieniem nagrodzono Gabrielę Jabłońską z PG nr 6.

Z języka niemieckiego konkurs zwyciężyła Emilia Polak, a drugie miejsce zajęła Julia Orlik. Obie uczennice reprezentowały Gimnazjum Katolickie. Na trzecim miejscu stanęła Kamila Prokopiuk z PG nr 3, a Julia Harwacka z PG nr 6 otrzymała wyróżnienie.

Konkurs z języka rosyjskiego wygrała Marta Stańko z PG nr 6. Drugie miejsce przypadło Lizaviecie Simakovich, a Inna Zakariashvili zajęła trzecie miejsce. Obie uczennice są z Publicznego Gimnazjum nr 5. Rysiev Vladyslaw i Paweł rola to dwójka uczniów, którym przyznano wyróżnienie, kolejno z PG nr 3 i Gimnazjum Katolickiego.

VII edycja konkursu wśród szkół ponadgimnazjalnych miała jeszcze jedną kategorię, a mianowicie konkurs z języka francuskiego. W nim to zwyciężyła Alicja Gładysz, za nią uplasowała się Jagoda Uryniuk, a trzecie miejsce zajęła Gabriela Szewczuk. Wszystkie uczennice uczęszczają do I LO im. I. J. Kraszewskiego. Wyróżnienie przyznano Weronice Oleszczuk z „Platerki”.

Z konkursem z języka angielskiego najlepiej rozprawił się Mateusz Zalewski z Kraszewskiego i zajął miejsce pierwsze. Drugie miejsce podium przypadło ex aequo Aleksandrze Wilczyńskiej z II LO i Weronice Syliwoniuk z I LO. Trzecie miejsce zajęła Monika Kołodziejczyk z KLO im. Cypriana Norwida. Wiktoria Janczuk ze Staszica otrzymała wyróżnienie.

Z języka rosyjskiego najlepsza okazała się Dominika Dorosz. Drugie miejsce zajęła Patrycja Abramowska, a trzecie było dzielone przez Małgorzatę Semeniuk i Annę Myronenko. Niemal całe podium zdominowały uczennice z II LO, jedynie Ania reprezentuje Staszica. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Shcharbakowa także z Platerki.
Mistrzynią języka niemieckiego została Sara Korżyńska z „Kraszaka”. Za nią na podium stanęła Weronika Stoma z II LO, a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Dobrolińska z IV LO. Wyróżnieniem nagrodzono Piotra Rabka i Emilię Kościuk.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *