Przemytnicy w rękach organów ścigania

Przemytnicy w rękach organów ścigania 16

Pięć zatrzymanych osób oraz zabezpieczone nielegalne papierosy o wartości ponad 2 mln zł to efekty wspólnych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej.

Na początku czerwca funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG oraz funkcjonariusze  KAS z Białej Podlaskiej, prowadzili wspólne działania wymierzone w przestępczość związaną z wprowadzaniem na rynek nielegalnych papierosów. – W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania, budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz pojazdu, który został skontrolowany. W ich wnętrzu, funkcjonariusze SG i służby celno–skarbowej, ujawnili i zabezpieczyli ponad 150 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 2 mln zł – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe. Do sprawy zatrzymano pięciu obywatel Polski, którzy odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Decyzją sądu, dwie osoby, zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *