Ukradł aparat i mundur wojskowy

Ukradł aparat i mundur wojskowy 16

Ustalono sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło w jednym z akademików na terenie miasta. Łupem sprawcy padły m.in. elementy umundurowania Wojsk Obrony Terytorialnej oraz aparat fotograficzny. 

– W połowie września bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży z włamaniem do pokoju w jednym z domów studenckich na terenie miasta. Łupem sprawcy padł aparat fotograficzny oraz elementy umundurowania Wojsk Obrony Terytorialnej, należące do pokrzywdzonej. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 4 tys. zł. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy kobieta wyjechała na okres wakacji pozostawiając w swoim pokoju rzeczy osobiste – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Ustalono personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili skradzionego przedmioty. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł. O dalszym losie 33-latka zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradł aparat i mundur wojskowy 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *