16-latek odpowie za dziesiątki włamań

16-latek odpowie za dziesiątki włamań 16
fot. archiwum

Za co najmniej 32 włamania i usiłowania włamań do domków i altanek ogrodowych odpowie 16-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Pod koniec kwietnia bialska komenda przyjęła zawiadomienie o włamaniu do domku ogrodowego na terenie ogródków działkowych w Białej Podlaskiej. Włamywacz ukradł jedynie zapalniczkę, lecz aby dostać się do domku, wybił w nim szybę i spowodował straty w wysokości 700 złotych.

Łupem nastolatka i jego wspólnika padły m.in. sprzęt rtv i agd, lampy solarne, domowej produkcji alkohole oraz wiele innych przedmiotów. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 6.000 złotych.

Nad sprawą zaczęli pracować policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Przed kilkoma dniami ustalili, że włamania dokonała dwójka nieletnich. Wczoraj (24 maja) doszło do zatrzymania jednego z nich. Okazał się nim 16-latek z Białej Podlaskiej, który był także poszukiwany przez sąd celem umieszczenia w ośrodku wychowawczym w związku z popełnionymi wcześniej czynami karalnymi.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *