Miał zdawać egzamin na „prawko” a został zatrzymany pod wpływem narkotyków

Miał zdawać egzamin na "prawko" a został zatrzymany pod wpływem narkotyków 16

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie amfetaminy odpowie 22-latek. Mężczyzna „wpadł” podczas nauki jazdy. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim woreczek z białym proszkiem. 

– Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej drogówki zauważyli samochód nauki jazdy. Auto zatrzymało się na parkingu, gdzie po zmianie kursantów za kierownicą auta kontynuowali jazdę. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Podczas kontroli podejrzenia mundurowych wzbudził jeden z kursantów 22-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Urządzenie potwierdziło obecność narkotyków w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili u mężczyzny woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło, że jest to amfetamina.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Jak ustalili mundurowi mężczyzna właśnie dzisiaj miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. dożywotnio zakazać prowadzenia pojazdów…jak już teraz jeździ pod wpływem narkotyków to co będzie później

  2. Uzależnienie od narkotyków i posiadanie ich w czasie jazdy powinno skutkować odebraniem prawa jazdy i pozbawieniem możliwości do podejmowania starań o ich uzyskanie.