Kolorowo i tanecznie. Oz w wykonaniu młodzieży

1 (1)
fot. Bialskie Centrum Kultury

Nie zabrakło tanecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem. 6 grudnia na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury odbyło się widowisko mikołajkowe oparte na powieści Franka L. Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. 

Jak co roku, tradycyjnie grupy artystyczne Dance Academy Studio, Zespół Wokalny Chwilka oraz gościnnie Teatr Experymentalny Panaceum działające przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przygotowały mikołajkowe widowisko. Tym razem „W krainie Oz”, spektakl kostiumowy o przygodach Dorotki w Krainie Oz oraz jej spotkaniu z Blaszanym Drwalem, Tchórzliwym Lwem i Strachem Na Wróble, którzy wyruszyli na poszukiwanie Czarnoksiężnika Oza.

Sala wypełniona była po brzegi. Na scenie nie zabrakło tańca, śpiewu i pięknej muzyki. Przygody bohaterów rozgrywane w tle barwnych animacji, bajecznych kostiumów, scenografii a także pokazu ognistych baniek mydlanych rozbudziły wyobraźnię szczególnie najmłodszej widowni. Podczas spektaklu uczestnicy mieli możliwość spotkania ze św. Mikołajem, szalonych zabaw z Elfami i słodkich upominków.

Reżyserią widowiska zajęła się Karolina Brodzik Zaremba, przygotowaniem wokalnym Ireneusz Parafiniuk a teatralny Damian Trzpil.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *