To już 20 lat. „ŚDS jest dla nich drugim domem”

DSC_1527

Środowiskowy Dom Samopomocy powstał w 1998 roku. Jest to ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Jego uczestnikami są zarówno mieszkańcy Białej Podlaskiej, jak i pozostałej części powiatu bialskiego.

Środowiskowy Dom Samopomocy świętował w miniony czwartek (14 czerwca). Na początku przedstawiono krótką historię placówki. Następnie przyszedł czas na przedstawienie w wykonaniu uczestników ŚDS „Jak żyć… zapytał mnie ktoś?. Nie zabrakło również podziękowań, a także wspólnego biesiadowania.

– ŚDS jest dla nich tak naprawdę drugim domem. Naszym sukcesem jest to, że uczestnicy z pewnością rzadziej muszą przebywać w szpitalu – mówi Anna Utka, kierownik ŚDS w Białej Podlaskiej. – Z nami zwiedzają Polskę. Wyjeżdżają na żagle, bawią się, są akceptowani i wspierani, dobrze się czują.

ŚDS dysponuje 45 miejscami. Uczestnicy mogą podczas zajęć korzystać z różnych pracowni takich jak krawieckiej i rękodzieła, informatycznej, kulinarnej, florystycznej czy plastycznej. Ponadto na co dzień objęci są opieką psychologa i pracownika socjalnego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *