27-latek miał „dziuplę samochodową” w gminie Konstantynów

27-latek miał "dziuplę samochodową" w gminie Konstantynów 16

Bialscy policjanci we współpracy ze strażą graniczną oraz Urzędem Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej odzyskali skradziony samochód oraz ujawnili „dziuplę samochodową”. Zabezpieczone mienie zostało oszacowane wstępnie na kwotę 180 tys. zł. Dodatkowo na terenie posesji mundurowi zabezpieczyli 300 000 sztuk nielegalnych papierosów.Zarzuty w tej sprawie usłyszał 27-latek.

W miniony poniedziałek policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli na teren jednej z posesji w gminy Konstantynów. – Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 27-latek posiadać może samochody pochodzące z kradzieży, które rozbierane są na podzespoły i oferowane do sprzedaży. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczyli samochód marki Vauhxall Movano utracony na terenie Wielkiej Brytanii. Na miejscu zabezpieczony został również samochód marki Lexus, co do którego istnieje podejrzenie, że pochodzi z czynu zabronionego – informuje podkom. Barbara Salyczńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili również szereg części samochodowych m.in. silniki, skrzynie biegów oraz elementy nadwozia i karoserii do aut marki BMW, Mercedes, Ford, Range Rover czy Audi. Żmudna praca śledczych pozwoliła na zabezpieczenie części. Wstępne ich sprawdzenie potwierdziło, że zostały wymontowane z samochodów skradzionych z terenu Wielkiej Brytanii. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została wstępnie na kwotę 180 tys. zł.

Dodatkowo w trakcie wykonywanych na miejscu czynności policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej ujawnili papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie przygotowanych wydrążonych deskach złożonych w garażu jak też w bagażniku pojazdu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 300 000 sztuk bezakcyzowych papierosów różnych marek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 330 tys. zł.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za paserstwo jak też posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 27-latka pieniądze w kwocie 1900 zł o samochód wartości 20 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.

27-latek miał "dziuplę samochodową" w gminie Konstantynów 17 27-latek miał "dziuplę samochodową" w gminie Konstantynów 18 27-latek miał "dziuplę samochodową" w gminie Konstantynów 19

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Hahahaha o to właśnie aliantom chodziło haha hahaha nie ma znaczenia Jak będziesz w domu daj znać mam sprawę hahahaha. Kupię sobie używane części hahahaha.