Mundurowi z wizytą w bialskim przedszkolu

dav
fot. nadesłane

O tym czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba przekonały się przedszkolaki jednej z bialskich placówek. Okazją do spotkania z mundurowymi był festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Policjanci bialskiej komendy wczoraj odwiedzili podopiecznych Przedszkola Samorządowego nr 17 w Białej Podlaskiej. Podczas festynu najmłodsi mieli szansę zapoznać się z pracą mundurowych. Nie zabrakło też pokazu sprzętu policyjnego. Dzieci miały okazję również wsiąść za kierownicę radiowozu. Niemałe zainteresowanie wzbudziło użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ponadto każde dziecko mogło porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

– Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa – zaznacza st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Trwa akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, dlatego też dzieciom przypomniano, jak właściwie zachowywać się, szczególnie podczas spędzania czasu nad wodą. Przedszkolaki otrzymały również kolorowanki.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *