700 paczek znalezionych przez policjantów

700 paczek znalezionych przez policjantów 16

Ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki współpracy bialskich policjantów. Nielegalne wyroby tytoniowe znaleziono na terenie dwóch posesji zajmowanych przez 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu weszli na teren dwóch posesji w Białej Podlaskiej. – Z ustaleń policjantów wynikało, że zajmujący je mężczyzna przechowuje papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleziono kontrabandę. Było to ponad 700 paczek papierosów różnych marek. Nielegalny towar ukryty był m.in. na strychu pomieszczenia gospodarczego- zaznacza podkom. Barbara Salaczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 12 tys. zł.

Bezakcyzowy towar został zabezpieczony, natomiast 32-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *