Akademią wspominali „Wyklętych”

DSC_1680

Do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych włączyli się również uczniowie. Najmłodsi uczcili to święto uroczystą akademią.

Co roku 1 marca w Polsce obchodzony jest dzień poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W całym kraju organizowane są liczne uroczystości, również w szkołach.

O Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętano także w Zespole Szkół Oświatowych w Piszczacu. W miniony czwartek na hali obiektu uczniowie przygotowali z tej okazji uroczystą akademię. Tego dnia można było usłyszeć w ich wykonaniu pieśni o tematyce patriotycznej, a także odegrane w tym charakterze scenki.

Warto również wspomnieć, że już po raz drugi w święto „Wyklętych” rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Żyję z pasją”. Podobnie jak w ubiegłym roku zatriumfował Szymon Kożuchowski ze Szkoły Podstawowej w Łomazach. Drugie miejsce przypadło Hubertowi Sylwesiukowi ze Szkoły Podstawowej w Piszczacu, a trzecie Malwinie Wowczeniuk ze Szkoły Podstawowej w Małaszewiczach.

Nie zabrakło również wyróżnień, które otrzymali Łukasz Sieniawski ze Szkoły Podstawowej w Małaszewiczach, Aleksandra Bańkowska ze Szkoły Podstawowej w Chotyłowie oraz Maja Pietruczuk ze Szkoły Podstawowej w Dobrynce.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *