Akcja sprzątania terenów nad Krzną w Białej Podlaskiej

DSC_9236

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A dlaczego miejskie służby nie sprzątają ?? Przecież jak była wprowadzana ustawa śmieciowa to zapowiadano że jak będziemy płacić to już wszędzie będzie czysto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Te śmieci są wykopane z rowu melioracyjnego (po uprzedniej przecince drzew), do którego ludzie wrzucali te śmieci parę lat temu. Po wprowadzeniu ustawy śmieciowej mieszkańcy domów jednorodzinnych mają obowiązek posiadać umowę z zakładem wywozącym śmieci a Straż Miejska ma prawo do sprawdzenia takiej nieruchomości, czy posiada tę umowę. Miejmy nadzieję, że teraz mieszkańcy i przejezdni uszanują porządek.

    1. Sam masz umowę ze swoją starą, ale lepiej jakbyś ją podpisał z szarymi komórkami, bo w Białej jest deklaracja składana w UM i płaci się na rzecz UM, więc jeżeli ktoś nie ma lub nie płaci SM może się o tym dowiedzieć bez problemu, aczkolwiek podejrzewam, że UM ściga takich delikwentów.

  3. Moje pokolenie jesienią zamiast siedzieć na lekcjach w szkole, jechało do PGR-u na wykopki, do sadu zrywać jabłka, sadzić las. Chyba była to przyjemniejsza praca, jak zbieranie śmieci.To raczej syzyfowa praca. Znając realia i mentalność naszych mieszkańców, za kilka tygodni tereny znowu będą do sprzątania. Jest wiele osób, ktorym nie chce się nawet wrzucić worek ze śmieciami do pojemnika ,tylko pod śmietnik. Mam ten widok na codzień . Na osiedlu Jagiellońskim przy ul. Księcia Witolda 10, mieszkaniec tego bloku wyrzuca opakowania po zamówionym jedzeniu, plastikowe butelki,odpadki jedzenia po prostu przez okno na trawnik. Tak już jest od długiego czasu i nikt z tym panem porządku nie zrobił