Amatorzy cudzej własności zatrzymani

Amatorzy cudzej własności zatrzymani 16

Dwaj mężczyźni byli podejrzani o kradzież drogich alkoholi oraz wyposażenia pojazdu marki BMW. Straty zostały oszacowane na kwotę niemal 1500 złotych.

We wtorek (5 lutego) bialscy policjanci we współpracy z ochroną jednego z marketów zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Wisznice i 20-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Byli podejrzani o kradzieże sklepowe. W ich towarzystwie przebywał również 16-latek z Białej Podlaskiej, który został przekazany pod opiekę rodziców.  W toku czynności okazało się, że 17-latek był poszukiwany w celu umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, a najstarszy z nich w związku z odbyciem kary pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że sprawcy dokonali kradzieży alkoholu w kilku bialskich sklepach. Ukradli oni również zestaw kluczy oraz gaśnicę z BMW zaparkowanego przy jednej z ulic. Zderzenia miały miejsca pod koniec stycznia i na początku lutego bieżącego roku. Łączna kwota oszacowana przez poszkodowanych sięga pond 1,5 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. W rozmowie z policjantami oświadczyli, że skradziony alkohol sprzedawali zaraz po opuszczeniu marketów. Grozi im za to do pięciu lat pozbawienia wolności. O losie 16-latka zdecyduje Sąd Rodzinny.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *