Amfiteatr prawie gotowy. Otwarcie we wrześniu

DSC_2341

Już wiadomo, kiedy zakończą się prace budowlane miejskiego amfiteatru. Wszystkie zmiany naniesione do pierwotnej wersji zostały dokonane. We wrześniu mieszkańcy już będą mogli skorzystać z obiektu. Mamy dla Was zdjęcia z obecnego stanu inwestycji. 

Problemy z projektem amfiteatru są znane. Zmarł konstruktor belki nośnej, później odnaleziono wady konstrukcyjne, trzeba było zmieniać projekt. Trzeba było wzmocnić belki, które trzymają dach. Prace projektowe o prawie rok wydłużyły termin oddania obiektu do użytku. Teraz wykonawca zmierza ku końcowi prac. Ostatnią przebudowę amfiteatr przeszedł w 2003 roku.

Obiekt zyska zadaszenie. Powiększona zostanie scena. Zniknie też „slalom” przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Zastąpi go winda, która służyć będzie również pracownikom obsługi sceny.

Przebudową zajmuje się firma Dombud. Wstępnie inwestycję szacowano na 4,3 mln zł.

 

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Mam nadzieję ,że siedzenia na widowni też zostaną obniżone. Na tych, co były, nie dało się dłużej posiedzieć. Nie myślę o fotelach, ale projektując widownię na takim obiekcie należałoby uwzględnić różych ludzi, nie tylko tych wysokich ale też niższych i dzieci.

  2. Ja bym nie ryzykował, przeróbki po polskiemu to tragedia…. chcecie żyć to lepiej odpuśćcie sobie ten obiekt. Jak coś było od początku źle wykonane to lepiej uważać na ten dach !!!