Anna Chwałek z wyjątkowym wyróżnieniem. Zyskała miano „Lodołamacza Specjalnego”

2. Anna Chwałek- foto A. Kutrzeba

Taki tytuł nadawany jest osobom, które cechuje doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna. Statuetki były przyznawane w sześciu kategoriach.

Wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się finał regionalnego etapu XIII edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. Nagrodzono w nim przedsiębiorstwa, instytucje, fundacje, uczelnie oraz osoby prywatne, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym gronie znalazła się Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej. – Mimo, że nagroda została imiennie przyznana mi,  to traktuję ja jako wyróżnienie dla całej społeczności skupionej wokół Stowarzyszenia „Wspólny Świat”. To nagroda specjalna dla dzieci – naszych małych bohaterów, ich rodziców, naszych terapeutów, wychowawców i nauczycieli. To wyróżnienie dla osób, które nas wspierają każdego dnia w  codziennej pracy, darczyńców, inicjatorów różnych wydarzeń, z których dochód jest przeznaczany na rzecz stowarzyszenia. Bardzo jest mi miło, że  nasza praca, które jest przecież pracą niełatwą, jest doceniana nie tylko lokalnie – mówi Anna Chwałek.

Wyróżniona dodała również, że praca, która wykonuje stowarzyszenie to misja na rzecz drugiego człowieka. – Pomagamy tym, którzy pomocy będą potrzebować na każdym etapie swojego życia. To dla nich budujemy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, którego pierwszy etap będzie zakończony jeszcze w tym roku. Przed nami kolejne dwa etapy budowy i kolejne działania na rzecz pozyskania środków potrzebnych do ukończenia tej ogromnej inwestycji – zaznacza prezes.

Statuetki wręczono w takich kategoriach jak zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Przyznano również wyróżnienia specjalne. Zwycięzcy konkursu regionalnego zostaną nominowani do edycji ogólnopolskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *