Anna Daniłko w czołówce najlepszych instruktorów ZHP

Ania Dani+éko 4

Nominację w ogólnopolskim plebiscycie dla najlepszych instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego otrzymała przewodniczka Anna Daniłko z Białej Podlaskiej. Jest ona jedną z pięciu osób, które znalazły się w finale w kategorii „Młody lider”. Należy zaznaczyć, że kandydatów na miejsce bialczanki było kilkudziesięciu. Wyłoniono ich wcześniej na poziomie województw.

Anna Daniłko od dwóch lat pełni funkcję drużynowej 19. Bialskiej Gromady Zuchowej „Tęczowi Spryciarze”, która działa przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Jednostka organizacyjnie należy do II Szczepu Harcerskiego „Genus” w Białej Podlaskiej i Hufca ZHP Łuków.

Przewodniczka na co dzień uczy się w klasie biologiczno-chemiczno-fizycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Jej młody wiek w żadnym stopniu nie przeszkadzał w tym, by stała się autorytet zarówno dla swoich małych podopiecznych, jak i innych instruktorów.

Anna Daniłko włącza się w przygotowanie i rozliczenie wielu projektów. Wśród nich można wskazać takie jak „Humanista też człowiek!” we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK (organizacja gry miejskiej „Labirynt filozofów”), „W hołdzie Polsce Walczącej” we współpracy z Fundacją im. Jadwigi Chylińskiej – (organizacja objazdu historycznego Gdańsk-Gdynia-Hel) czy „Odkryć szlaki Koziarzowe” we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK (organizacja Zuchowego Turnieju Sprawności Fizycznej dla zuchów z czterech powiatów).

Druhna przygotowywała również zajęcia programowe w trzech obozach –  w Kamiennej Nowej, w Krówce Leśnej i w Dwerniku. Tworzyła też program dwóch kolonii zuchowych – w Nowej Słupi oraz Rakszawie, a także biwaków zimowych: „Misiowisko” w Misiach oraz „Lew, zuchy i stara szafa” w Trzebieszowie.

– Najważniejszym osiągnięciem druhny Ani w 2018 r. wydaje się stworzenie trasy zuchowej na Zlocie Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc” w Łukowie, gdzie pełniła funkcję zastępczyni komendanta. Gra miejska odwoływała się do komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”, autorstwa Papcia Chmiela, związanego z grodem nad Krzną. Wraz z zespołem przygotowała wiele innowacyjnych zadań, które nawiązywały do każdej księgi przygód rysunkowego bohatera – informuje hm. Michał Mojski, Komendant Hufca ZHP Łuków.

Przewodniczka cały czas się doskonali poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach, warsztatach czy wyprawach kulturalnych do teatru. Można ją opisać jako pełną ciepła i cierpliwości „drugą mamą” zuchów. Niejednokrotnie nawet starsi nauczyciele zwracają się do niej po radę, której nigdy nie odmawia.

Na Annę Daniłko można zagłosować poprzez stronę https://zhp.pl/niezwyczajni/. Wystarczy kliknąć nazwisko druhny, wpisać adres mailowy i w skrzynce poczty elektronicznej potwierdzić swój wybór.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *