W bialskim magistracie odbyła się druga edycja warsztatów "Parasol". Żołnierze, przedstawiciele samorządów, służb i straży wspólnie dyskutowali i ćwiczyli potencjalne scenariusze sytuacji kryzysowych.
Wczorajsza (21 marca) edycja była kontynuacją spotkania "Parasol WOT". Zorganizowali je żołnierze 2. LBOT. Uczestniczyło w nim prawie 40 osób, które na co dzień odpowiadają za zarządzanie kryzysowe w mieście i regionie. Powiaty bialski, radzyński, łukowski i parczewski to stały region odpowiedzialności 23. Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Zaproszeni goście mieli okazję wspólnie przećwiczyć scenariusze wszelkich sytuacji kryzysowych mogących wystąpić w regionie. Przeprowadzono także analizę występującego w powiecie bialskim wirusa ASF.
Celem warsztatów było wspólne wypracowanie rozwiązań usprawniających działania w takich sytuacjach oraz koordynację udziału wojsk. Samorządowcy poznali możliwości lubelskiej brygady.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!