Reklama

Druhowie podsumowali interwencje 2020 roku

Strażacy podsumowali akcje minionego roku. Pożarów było mniej, znacząco wzrosła jednak liczba miejscowych zdarzeń. W sumie w różnego rodzaju zdarzeniach i pożarach na terenie powiatu zginęło 19 osób, a 214 zostało rannych.

Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej podsumowała ostatni rok swoich działań. Strażacy odnotowali w 2020 roku łącznie 2291 interwencji z czego 537 z nich to pożary, a 1664 miejscowe zagrożenia. W minionym roku zarejestrowano również 90 fałszywych alarmów.

Statystyki ukazują, że w porównaniu z 2019 rokiem ogólna liczba interwencji wzrosła o 33,2 procenta, a liczba miejscowych zdarzeń czyli m. in. wypadków i zagrażających elementów przyrody zwiększyła się aż o 77,8 procenta. Zmalała za to ilość pożarów. Liczba fałszywych alarmów utrzymała się na podobnym poziomie.

Reklama

Jeśli chodzi o szczegółowe statystyki pożarów, to zdecydowana większość zdarzeń występujących w minionym roku to małe pożary, które najczęściej obejmowały obiekty mieszkalne. Jako najczęstszą przyczynę pożarów strażacy wskazują nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem otwartym. - Dużą grupę przyczyn pożarów stanowiła nieprawidłowa eksploatacja urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe – 124 interwencje. Podpalenia umyślne to 30 zdarzeń, a w 37 przypadkach nie ustalono przyczyn pożaru. - czytamy w statystykach.

W ubiegłym roku drastycznie wzrosła liczba miejscowych zdarzeń. - Zdarzenia te najczęściej dotyczyły usuwania skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych, tj., silnie wiejącego wiatru, powodującego uszkodzenia obiektów lub grup obiektów przyrody naturalnej, np. pojedyncze drzewa – 262 interwencje. Kolejną grupą obiektów pod względem ilości występowania miejscowych zagrożeń są obiekty mieszkalne. Dosyć dużą grupę obiektów, w odniesieniu, do których prowadzono działania stanowiły środki transportu – 282 zdarzeń tj. wypadki i kolizje drogowe - czytamy.

Reklama

W ciągu całego roku 2020 na terenie powiatu bialskiego strażacy odnotowali, że w wyniku pożarów śmierć poniosły 4 osoby, a 19 zostało rannych. Podczas miejscowych zdarzeń śmierć poniosło 15 osób. Poszkodowanych było aż 195, w tym 7 dzieci i jeden strażak.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości