Reklama

Miasto świętuje. Dziś 30. rocznica samorządności

Dokładnie trzydzieści lat temu odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe w Białej Podlaskiej. Samorządowcy nie zapomnieli o tym dniu.



Dzisiaj (27 maja) miasto Biała Podlaska obchodzi jubileusz 30-lecia samorządności. To właśnie tego dnia w 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. - Planowaliśmy uczcić rocznicę w sposób szczególny, jednak epidemia koronawirusa zmusiła nas do odłożenia obchodów na bezpieczniejszy czas - czytamy na stronie miasta.



Miasto jest jednym z liderów pozyskiwania funduszy unijnych. - Możemy z dumą spojrzeć za siebie. W Białej Podlaskiej wykorzystaliśmy szansę, jaką dał demokratyczny samorząd. Nie zmarnowaliśmy tych trzydziestu lat. Dzięki wysiłkowi mieszkańców oraz samorządowców nasze miasto ciągle pięknieje, rozwijało się i rozwija - czytamy.



Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości