Aż 70 kg haszyszu i prawie 0,7kg kokainy dwójka Rosjan próbowała przewieźć przez terespolskie przejście graniczne. Ich plany pokrzyżował Ceron – pies służbowy straży granicznej.
W miniony czwartek (14 czerwca) na drogowym przejściu granicznym w Terespolu mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego nissana, którym podróżowali obywatele Rosji, mężczyzna i kobieta. Pojazd był sprawdzany pod względem legalności i pochodzenia.
– Pies służbowy zaznaczył jego wnętrze sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach konstrukcyjnych, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z oleistą substancją oraz białym proszkiem – informuje por. Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG.
W sumie w aucie ukryte było 70 kg haszyszu i 658 g kokainy o łącznej wartości 3,83 mln zł. Dwójka Rosjan została aresztowana na okres 3 miesięcy. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!