Od kilku dni wejście do szpitala monitorują specjalne kamery, które wykonują pomiar temperatury. System opracowali szpitalni informatycy.
Na terenie bialskiego szpitala obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin. Od kilku tygodni prowadzony jest pomiar temperatury dla osób wchodzących na teren szpitala, przede wszystkim dla pracowników szpitala. Od kilku dni w placówce zdrowotnej działa zdalny pomiar temperatury. Do tej pory te zadanie wykonywali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej lub pracownicy szpitala.
Do badań wykorzystywana jest kamera termowizyjna i specjalistyczny system, który został opracowany przez pracowników działu informatyki. - To dzięki zaangażowaniu pracowników możliwe było stworzenie nowoczesnego pomiaru temperatury. Odbyły się pomiary pilotażowe, po czym system wdrożono do stosowania – informuje Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.
Fot. Od lewej: mgr inż. Łukasz Jakimiuk – Kierownik Działu Informatyki, mgr inż. Konrad Kotowicz – Główny Specjalista w Dziale Informatyki WSzS w Białej Podlaskiej
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!