Reklama

Upał im nie straszny. Pokonali „Piekielną Piętnastkę”

Ponad 120 zawodników stanęło na starcie kolejnego już Biegu Sapiehów. Dlaczego „Piekielna Piętnastka”? Piekielna – bo w morderczym upale. Piętnastka, ponieważ dokładnie tyle wynosi dystans, który mają do pokonania biegacze.



Zawodnicy XIX edycji Biegu Sapiehów wystartowali w minioną sobotę (4 sierpnia) spod Bazyliki św. Anny w Kodniu. Uczestnicy przebiegli trasę 15 kilometrów, która wiodła uliczkami Kodnia i Kopytowa.



Najlepszy czas w biegu głównym uzyskał Andrzej Starżyński, natomiast drugi najlepszy wynik miał Dzmitry Hryhoryeu. Na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji uplasował się Grigorij Switicz. Pierwszą kobietą, która pojawiła się na mecie była Elena Shumik.



Po głównym biegu przyszedł czas na tzw. Małe Biegi Sapiehów. Wtedy pobiegli uczniowie szkół podstawowych na dystansie 800 metrów, gimnazjaliści na dystansie 1200 metrów oraz przedszkolaki wokół rynku.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości