Akcja została zapoczątkowana w lipcu ubiegłego roku. W całym mieście graffiti posiada już sześć wiat. W ostatnich dniach malunek znalazł się na przystanku przy ul. Żwirki i Wigury.
Trwa kontynuacja akcji zapoczątkowanej w lipcu 2018 roku. Graficiarze w sumie zostało pomalowali sześć wiat przystankowych a w przygotowaniu jest kolejna. Wiaty malowało pięciu artystów z Białej Podlaskiej, jeden z twórców pochodzi z Białorusi. Na każdej wiacie jest powtarzalne hasło "CITY BUS" - z ang. autobus miejski. Ostatnia wiata została pomalowana 27 maja przy ul. Żwirki i Wigury, przez lokalnego twórcę tatuażu.
Od momentu kiedy akcja wystartowała w tych miejscach już nie ma dewastacji przystanków. Akcja nadała kolorytu ulicy, szczególnie pozytywnie odbierana przez młodzież.
Graffiti pojawiło się w miejscach najbardziej narażonych na niszczenie konstrukcji. Odmalowane wiaty możemy znaleźć na ulicy Warszawskiej (wjazd od Warszawy), Akademickiej (dwie konstrukcje), Łomaskiej, Grzybowej, Al. Solidarności.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!