Autostrada aż do granicy. Umowa już podpisana

Autostrada aż do granicy. Umowa już podpisana 16
fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej ostatniego odcinka autostrady A2. Chodzi o trasę prowadzącą z Białej Podlaskiej do przejścia granicznego w Kukurykach.

Jest to ostatnia część autostrady A2 biegnącej na wschód od stolicy. Jak podaje GDDKiA, dziś (11 stycznia) została podpisana umowa na wykonanie elementów koncepcji programowej wraz z rozpoznaniem geologicznym pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa. Wykonawcą dokumentacji, której koszt wyniesie około 5,7 mln zł, jest Multiconsult Polska. Na realizację tego zadania firma ma czas do grudnia. Dwujezdniowa i dwupasmowa 32-kilometrowa trasa ma prowadzić północną stroną obecnej krajowej „dwójki” przez gminy Biała Podlaska, Rokitno, Zalesie i Terespol.

Planowany harmonogram realizacji inwestycji przedstawia się następująco: w przyszłym roku ma zostać ogłoszony przetarg, rok później nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą, a od 2022 do 2024 roku będą trwały roboty budowlane. Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 1,5 mld zł. W tej kwocie zawarta jest dokumentacja, wykup gruntów, budowa oraz archeologia i nadzór.

Przypomnijmy, że obecnie GDDKiA przygotowuje się do budowy autostrady z Siedlec do Białej Podlaskiej (63,5 km). Podpisanie umowy na realizację tego odcinka zaplanowane jest na styczeń 2021 roku, a zakończenie inwestycji i oddanie autostrady do użytku ma odbyć się w sierpniu 2024 roku. Koszt oszacowano na 3 mld złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Autostrada będzie. Przejedziemy się nią w 2024 roku

Autostrada aż do granicy. Umowa już podpisana 17

Udostępnij!

Komentarze: 25

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Haha, za co brawa? To tak samo jak chwalili Stefaniuka za szybką reakcje z mieszkaniem+. Jedyna zasługa, to fakt, że bloki zostały zbudowane z budżetu państwa, a nie miasta, bo projekty już dawno były gotowe, bo Czapski chciał tam postawić mieszkania komunalne.

   1. Tak, ro prawda. Mojemu dziadkowi śliwki w sadzie geodeci wycieli, bo pomiary robili, więc ja uwierzę, jak ciężarówki ze żwirem po moim polu zaczną jeździć.

  2. To jest dopiero skuteczność ! Ledwie pomyślał i już jest autostrada ! Podobnie będzie ze stadionem, obudzimy się pewnego pięknego poranka, a on ( stadion ) już będzie gotowy ! Św. Michał ? Jak najbardziej ! Tylko ktoś musi rozpocząć proces beatyfikacyjny…bo gloryfikacja trwa już od kilku miesięcy..

 1. Siedlce mają koło siebie 3 węzły, Biała 1, czy to już ostateczna ilość? Przydałyby się 2 węzły dla lepszej przepustowości i na wypadek zdarzeń drogowych.

  1. Czytać nie umiesz? Umowe na koncepcję dopiero podpisali to może będzie 2 węzeł. Jeszcze nie zaczęli pracować a ty już piszesz że 1 węzeł bedzie. A tak wogole na autostradzie węzły są co min. 5 km w okolicach dużych miast i łączy się z drogami klasy G lub wyższej kategorii. Wymień dwie drogi klasy G lub wyższej w okolicy Białej Podlaskiej?

   1. Nie ma takiej możliwości, bo odległość między węzłami ma być minimum 15 km. Temat był wałkowany na spotkaniach, gdy wydawali decyzję środowiskową.

 2. bloki mieszkanie plus zostaly zbudowane przez prywatna spolke zgl sp. zoo a sfinansowane przez bank ktory udzielil kredytu. Czysta prywatna inwestycja. czy ludzie nie chca tego wiedziec czy tv tuba propagandowa sprala mozgi do tego stopnia?

 3. Niech ujawni się ten „mecenas”, który to niedawno pisał, że autostrady nie będzie . Dla niemyślących jest to niewątpliwie zasługa Litwiniuka. Podobnych jego ” zasług” – według tych niemyślących -w najbliższym czasie będzie jeszcze wiele,

  1. Ani jeden, ani drugi. Tylko imbecyl może sądzić, że krajowa inwestycja może zależeć od samorządowca. A2 to międzynarodowy korytarz, który ma od kilku lat decyzję środowiskową. DŚ była wydana w 2011 roku, gdy DS jeszcze parzył herbatkę GB, a nie zajmował się pogrążaniem tego miasta.

 4. ‚wykonanie elementów koncepcji programowej wraz z rozpoznaniem geologicznym pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa’ prosze czytac ze zrozumieniem, to nie jest podpisanie umowy na budowe,

 5. Dlaczego nie komentuje się tak ważnego tematu. Chciałbym poznać opinie mieszkańców miasta. O co chodzi? Te kilka wpisów to jakiś absurd, o czym ci ludzie piszą. To chyba dzieciaki, którzy nie rozumieją na czym polega realna polityka. Jak można przypisać sukces obecnej władzy w BP. Czemu ludziska macie taką krótką pamięć

  1. Co tu komentować ? Realizować i oby się znów nie odwidziało. Z Brześcia przez Białoruś Olimpijka. Z Warszawy na Zachód proszę bardzo autostradą. A tu skansen, czy jak inaczej nazwać.

 6. Litwiniuk milczy jak grób.Uważam,że stanowisko go przerosło.Swoją uwagę skupia w tej chwili na posunięciach kadrowych i to mu zajmuje wszystkie zwoje mózgowe.Nie jest w stanie ogarnąć sytuacji.Zbyt wielu stoi w kolejce do koryta i on tego nie ogarnia.Haidar i świta pyta o stanowiska,drugi ten oszołom z Peło co chciał drogi wojewódzkie płatne zrobić,no ten co rodziną obsadził wszystkie drogowe stanowiska w lubelskim… jak on tam?Stasio „Mercedes”Żmijan z Międzyrzeca Podlaskiego.Dobrze ,że koncepcje Stasia nie weszły w życie.Stasio Żmijan chciał stawiać szlabany na drogach.Szef PO w lubelskim.Problem polega na tym, że Pan Litwiniuk to dobry fajny gość.Tylko niestety podczepiony pod takiego oszołoma jak Stasio Żmijan.

  1. Observer dokładnie Michaś fajny jest dlatego go wyborcy wybrali i tu sie konczy jego rola niby jest a go nie ma. Na swieta zadnych życzeń w gminie wszyscy skladali zyczenia na str bp 24 jakos chyba przeroslo go to wszystko, a kamer sie nie ma co bać panir michale i wiecej luzu cos od siebie wiecej a nie kartki i litości zwroty szanowni państwo , chciałem zakomunikować, po co ta gra slowna powiedz od siebie i bedzie wszystko okej tak poprostu jak rozmawiasz z zona bo nie uwierze ze mowisz zono chcialem ci za komunikować ide spać. Michał wiecej luzu