Awans Olimpii do Final 4

Awans Olimpii do Final 4 15

UKS Olimpia Biała Podlaska awansował do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski juniorów. Bialskim szczypiornistom awans nie przyszedł łatwo.

Młodzi szczypiorniści bialskiej ekipy uczestniczyli w ¼ Finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywanych w dniach 11-13 maja w Łodzi. Oprócz bialskiej ekipy brały nim udział zespoły: MOS MKS Wrocław, UKPR Agrykola Warszawa oraz gospodarze UKS Anilana Łódź.

Faworytem weekendowych zmagań byli gospodarze, którzy są aktualnym Mistrzem Polski. W pierwszym spotkaniu bialczanie po wyrównanej walce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pomimo przegranej pierwszej połowy juniorzy Olimpii ograli UKPR Agrykola Warszawa 25:22. W drugim piątkowym spotkaniu Anilana pomimo problemów w pierwszej połowie wysoko ograła MOS MKS Wrocław 39:23

W sobotę Olimpia zwyciężyła wrocławian przez cały mecz kontrolując przebieg spotkania. Po wygranej pierwszej połowie 20:15, po zmianie stron szczypiorniści Olimpii jeszcze bardziej podkręcili tempo zwyciężając 45:31. W tym momencie stało się jasne, że w przypadku porażki Agrykoli Olimpia byłaby już pewna awansu. W drugim meczu łodzianie nie pozostawili złudzeń stołecznym szczypiornistom kończąc mecz 37:24.

W ostatnim meczu turnieju spotkały się pewne awansu drużyny Anilany i Olimpii. Pomimo wyrównanej walki gospodarzom w końcówce zostało więcej sił i wygrali z bialczanami 24:20. Zawodnicy Olimpii zagrają w Final 4, w którym zmierzą się z Zagłębiem Lubin za dwa tygodnie.