Awans Podlasia do ćwierćfinału

Awans Podlasia do ćwierćfinału 16
W 1/8 finału Pucharu Polski BOZPN spotkały się Lutnia Piszczac i MKS Podlasie Biała Podlaska. Pomimo, iż zdecydowanym faworytem starcia była drużyna gości, ambitnie grający gospodarze bronili się dzielnie do końca spotkania.
Mecz, który odbył się w środę (28 marca) na stadionie Lutni w Piszczacu o godzinie 16, był bardzo ważnym dla zawodników Podlasia. Mimo że ich przeciwnicy występują dwie klasy rozgrywkowe niżej, to jednak był to pierwszy mecz o stawkę w rundzie wiosennej dla podopiecznych Miłosza Storto.

Póki co futboliści z Białej Podlaskiej mieli okazję zmierzyć się wyłącznie w sparingach, które nie w pełni mogą odzwierciedlić formę drużyny przed ważnymi spotkaniami ligowymi. Mecz w Piszczacu zaczął się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od ataków Podlasia. Zawodnicy Lutni robili co mogli, jednak po jedenastu minutach przegrywali po tym jak Tomasz Nieścieruk pokonał bramkarza gospodarzy.

Przez kolejne minuty Podlasie starało się podwyższyć wynik, ale pod koniec pierwszej połowy defensorzy dali się zaskoczyć i po zamieszaniu w polu karnym Mateusz Kacik doprowadził do wyrównania. Pomimo szturmu gości, do przerwy utrzymał się niespodziewany remis. W przerwie trener MKS dokonał zmian w ofensywie.

Rozmowa w szatni musiała zmotywować piłkarzy Podlasia, gdyż przez pierwsze dziesięć minut trwał nieprzerwany szturm faworytów tego spotkania. Bramkarz i defensywa Lutni mieli sporo pracy, jednak gospodarze bronili się bardzo ambitnie i wynik się nie zmieniał. Przez kolejne minuty Podlasie cały czas atakowało, ale piłkarzom Lutni udawało się przeprowadzać nieliczne kontry.

Do końca meczu pozostawało już bardzo niewiele, ale finalnie piłkarzom gości udało się udokumentować swoją przewagę bramkami. Po mocnym uderzeniu Karola Buzuna w „długi róg” prowadzili 2-1 a chwilę potem Sebastian Czapski pokonał bramkarza gospodarzy. Piłkarze Lutni nie byli w stanie odpowiedzieć i ostatecznie przegrali 1 do 3.

Sympatykom Podlasia pozostaje liczyć na polepszenie skuteczności swoich piłkarzy przed istotnymi meczami w ramach rozgrywek ligowych. Najbliższy z nich – już w sobotę 31 marca na stadionie MKS z sąsiadującą w tabeli Unią Tarnów. Lutnia zagra 8 kwietnia na wyjeździe z Kujawiakiem Stanin. Kolejną rundę Pucharu Polski BOZPN tj. ćwierćfinał Podlasie rozegra 11 kwietnia.

Lutnia Piszczac – MKS Podlasie Biała Podlaska 1:3 (1:1) Kacik (32’) – Nieścieruk (11’), Buzun(85’), Czapski (90’)

Lutnia Piszczac: Kovalchuk – BorowikKacikMikocewiczSzyszkiewicz (Kurowski 80`) – Magier, T. Kaliszuk, B. Kaliszuk, Artymiuk – Łukasiewicz, Soćko, ( Korzeniewski 45`)

MKS Podlasie Biała Podlaska: Zagórski – DmitrukŁakomyKonaszewski (46′ Leśniak), Siemieniuk – IwańczukAndrzejuk (46′ Maciak), Nieścieruk (46′ Kocoł), Zabielski (65′ Skordziuk) – Kosieradzki (46′ Buzun), Wojczuk (46′ Czapski)

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)