AWF Biała Podlaska potwierdza swoje osiągnięcia sportowe

received_200241727724942

Przedstawiciele AWF Biała Podlaska wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu. Sportowcy z tego turnieju przywieźli mnóstwo medali.

Pierwszego dnia, mający w rankingu trzeci wynik w kraju w skoku wzwyż – Bartłomiej Bedeniczuk potwierdził swoją pozycję w tej konkurencji, zdobywając brązowy medal w stojącym na wysokim poziomie konkursie.

Sporą niespodziankę sprawił Norbert Kobielski z MKS-u Inowrocław, który niespodziewanie zwyciężył po pasjonującej walce z nowym rekordem życiowym – 229cm, pokonując utytułowanego Sylwestra Bednarka z RKS Łódź – 226cm ( w tym roku uzyskał wcześniej 230cm).

Bialski reprezentant, który w bieżącym roku ustanowił na rozpoczęcie startów swój rekord życiowy w hali osiągając wynik 2.12m, a tydzień później na zawodach w Spale o mały włos nie pokonał wysokości 215cm, liczył przed zawodami na znacznie lepszy rezultat. Niestety odezwały się problemy z kolanem i konkurs zakończył wynikiem – 2.09m.

Drugi dzień, to trwająca do końca konkursu walka Piotrka Tarkowskiego o prymat w kraju w skoku w dal. Uzyskany wcześniej rekord życiowy w biegu na 60m – 6,78sek dawał podstawy do dalekich skoków.

Aby lepiej wykorzystać swoje szybkościowe predyspozycje za namową trenera, Piotrek zmienił technikę skakania z „piersiowej” na „biegową” i już na rozpoczęcie sezonu skoczył w dal na odległość 7.60m, co pozwoliło mu prowadzić w rankingu prawie do Mistrzostw Polski. Tydzień wcześniej na zawodach w Aleksandrowie Mateusz Różański z AZS PWSZ Tarnów wyprzedził naszego skoczka uzyskując wynik 7,65m. Przed finałowym konkursem, do którego przystąpiło aktualnie najlepszych 12 skoczków w dal w Polsce, różnice wśród czołówki były na tyle minimalne, że szanse na zwycięstwo miało 7 zawodników.

Konkurs otworzył rekordem życiowym już w pierwszej kolejce Norbert Kański z AZS-AWFiS Gdańsk skacząc na odległość 7,56m a w drugiej kolejce jeszcze go poprawił na 7.70m (!) Po dwóch nieudanych pierwszych próbach, walczący o pozostanie w konkursie Mateusz Różański ustanawia w trzeciej próbie swój nowy rekord życiowy i wychodzi na prowadzenie rezultatem – 7.80m (!).

Piotrek, który dość niemrawo wchodzi w konkurs (7,20-x- 7,46-7,29), w piątej kolejce wreszcie oddaje poprawny skok lądując w piaskownicy za linią oznaczającą odległość – 7,77m (!), poprawia swój rek. życiowy z ub. roku (7,73m) i wychodzi na drugie miejsce w konkursie! Ostatnie, szóste próby – to wojna nerwów. Różański skacze tylko 7,56m, a Kański i Piotrek, którzy postawili wszystko na jedną kartę – palą skoki.

Podczas dekoracji medalowej cała trójka poza medalami w kategorii seniorów, otrzymała także identycznej barwy medale w kat. U-23.

W skoku w dal kobiet bialski AZS-AWF reprezentowały dwie Panie, obydwie studentki AWF: Katarzyna Bargielska (ubiegłoroczna młodzieżowa mistrzyni Polski z Lublina z wyn. 6.09m), oraz Agata Stypułkowska, która w tym roku przeszła do kategorii seniorowskiej.

W stojącym na wysokim poziomie konkursie zwyciężyła z rek. życiowym Karolina Młodawska z KKL Kielce z bardzo dobrym wynikiem – 6.45m, druga była Adrianna Szóstak z AZS Poznań także z rek. życ. – 6.19m, a trzecie miejsce zajęła ubiegłoroczna mistrzyni Polski Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław – 6.18m. Niespodzianką było dopiero czwarte miejsce z wyn. 6.14m prowadzącej w tegorocznych tabelach Magdaleny Żebrowskiej z Podlasia Białystok (6.27m).

W tej bardzo mocnej stawce zawodniczek, Kasia Bargielska trzykrotnie poprawiała swój rek. życiowy z hali i z wynikiem – 5.91m zajęła ostatecznie VIm w klasyfikacji seniorek. Tuż za nią na VII miejscu w kraju znalazła się nasza druga reprezentantka – Agata Stypułowska, która skoczyła na odległość 5.60m (sprzed belki), mając poważne problemy z wymierzeniem rozbiegu.

Medale w kat. młodzieżowej U-23 odebrały: złoty – Natalia Benedykcińska z KS Stal Ostrów Wlkp. (6.09m), medal srebrny – Katarzyna Bargielska AZS-AWF Biała Podl. (5,91m), brąz przypadł Paulinie Szablewskiej z RKS Łódź (5.41m).

Także srebrny medal w trójskoku w kat. U-23 powędrował do Łosic za sprawą Bartosza Leszczuka z AZS UMCS Lublin, trenującego od października ub. roku z grupą bialskich skoczków. Bartosz – ubiegłoroczny mistrz Polski Juniorów z hali, poprawił o 22cm rekord życiowy osiągając rezultat – 14.88m. W klasyfikacji seniorowskiej zajął wysokie VIm.

Drogę do medali rozpoczął 2 tygodnie wcześniej młodszy kolega bialskich skoczków – Jacek Gryta, który rezultatem 6.60m zdobył złoty medal w skoku w dal podczas rozgrywanych w tej samej hali Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *