AZS AWF zwycięża, debiut juniorów w meczu ligowym

AZS AWF zwycięża, debiut juniorów w meczu ligowym 15

Bialscy szczypiorniści potwierdzili aspiracje do zwycięstwa w rozgrywkach ligowych pewnie zwyciężając drużynę Siódemki Miedź Legnica. W drużynie akademików debiut zaliczyło dwóch juniorów.

Kibice lidera I ligi musieli czekać ponad miesiąc, aby móc obejrzeć występ swoich ulubieńców w bialskiej hali. Ostatni raz podopieczni Dmitrija Tichona ligowy mecz na własnym parkiecie rozegrali 17 marca z drużyną Końskich. Piłkarze ręczni AZS musieli odpierać atak na pozycję lidera drużyny z Tarnowa, która wcześniej wygrała swoje starcie. Zanim mecz się rozpoczął okolicznościowymi prezentami został obdarowany Dzianis Wołyncew, któremu urodził się syn.

Spotkanie lepiej zaczeli gospodarze po tym jak Damian Chmurski powstrzymał atak gości a Michał Bekisz otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach bialczanie zaczęli być niesktecznie, co skrzętnie wykorzystali legniczanie, którzy odskoczyli na dwa gole. Najpierw prowadzili 6:4 a następnie 7:5. Kolejne minuty to popis gry bialskiego zespołu. Po dwóch bramkach Marcina Stefańca był remis 7:7.

Czas wzięty przez trenera gości w żaden sposób nie wytrącił szczypiornistów AZS z uderzenia. Po kilku minutach bialczanie prowadzili już 11:7 w czym spory udział miał Dzianis Wołyncew, który zdobył 3 gole. Do przerwy gra się wyrównała, gospodarze i goście naprzemiennie zdobywali bramki i ostatecznie po 30 minutach na tablicy widniał wynik 14:11.

Po przerwie za sprawą Bartosza Ziółkowskiego i Wołyńcewa AZS prowadził już 16:12, jednak goście zaczęli odrabiać straty. Legniczanie zdobyli 4 bramki z rzędu i znowu zrobiło się nerwowo. Gol Maksima Kriuczkowa przedzielił time-outy brane przez obydwu szkoleniowców. Od stanu 18:17 bialscy szczypiorniści zagrali bardzo dobrze w obronie, a w kontrataku bezbłędny był Michał Banaś, który w ciągu kilku minut zdobył 4 gole. Ozdobą spotkania był gol Wołyncewa, po pięknej akcji bialczan, w której całkowicie „rozklepali” legnicką obronę.

Po pod koniec spotkania trener akademików dał sygnał do rozgrzewki dwóm juniorom – Gabrielowi Olichwirukowi oraz Jakubowi Polokowi. Młodzi szczypiorniści mogli przez kilka minut zasmakować gry w seniorskiej piłce. Warto odnotować, iż Olichwiruk miał sytuację bramkową po tym jak bramkarz zatrzymał jego rzut z prawego skrzydła, a Polok asystował przy ostatnim golu w meczu,  którego zdobył Karol Małecki. Ostatecznie mecz zakoczył się rezultatem 28:22 dla gospodarzy.
Dzięki zwycięstwu AZS AWF Biała Podlaska utrzymał pozycję lidera rozgrywek. Kolejny mecz bialczanie rozegrają 28 kwietnia w Przemyślu z Czuwajem.

AZS AWF Biała Podlaska – Siódemka Miedź Legnica 28:22 (14:11)
AZS AWF: Chmurski, Adamiuk – Urbaniak 1, Olichwiruk, Ziółkowski 6, Nowicki, Wołyncew 5, Stefaniec 4, Małecki 3, Kruczkow 1, Kozłowski, Bekisz 3, Banaś 5, Kandora. Kary: 6 min.
Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 2, Płaczek, Koprowski 4, Piróg 2, Ziemiński 2, Bogudziński 1, Drozdalski 3, Mosiołek 6, Skiba 2, Światłowski. Kary: 8 min.

Pozostałe wyniki 24 kolejki spotkań:
Politechnika Anilana Łódź – MKS Wieluń 28:31 (13:15)
KSSPR Końskie – SRS Czuwaj Przemyśl 28:26 (14:15)
MTS Chrzanów – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 37:29 (21:13)
ASPR Zawadzkie – Viret CMC Zawiercie 28:26 (12:13)
SKPR Świdnica – KS Uniwersytet Radom 28:22 (11:9)

SPR PWSZ Tarnów – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:25 (17:12)

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *