Beata Kalwarczyk-Warpas wyróżniona przez węgierskiego ministra

1
fot. nadesłane

Istvan Nagy, minister rolnictwa Węgier wręczył wyróżnienie Beacie Kalwarczyk-Warpas, wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej. Było to podziękowanie za organizację praktyk i staży zawodowych uczniom węgierskich szkół oraz zaangażowanie i koordynowanie projektów Erasmus + w zakresie mobilności zawodowej uczniów i nauczycieli.

– Dziękuję wszystkim nauczycielom i pedagogom za poświęcenie i trud włożony w rozwijanie i szerzenie świadomości rolniczej wśród młodzieży – to słowa, którymi minister Istvan Nagy rozpoczął uroczystość Dnia Nauczyciela i Światowy Dzień Rolnictwa, które odbywały się w środę (5 czerwca) w Ministerstwie Rolnictwa w Budapeszcie. Wicedyrektor leśniańskiej szkoły, Beata Kalwarczyk-Warpas była jedynym wyróżnionym obcokrajowcem.

W ramach projektów młodzież ZS CKR w Leśnej Podlaskiej od lat regularnie wyjeżdża na staże zawodowe realizowane w specjalistycznych gospodarstwach rolnych na Węgrzech. Ich partnerem jest Szkoła Rolnicza Bethlen Gabor w Gyomaendrod.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *