Będą budować roboty i programować

Będą budować roboty i programować 16

Klub Kreatywności „BiblioTECH” to nowe miejsce w bialskim Multicentrum, w którym użytkownicy będą mieli szansę tworzyć i eksperymentować z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Nowa atrakcja będzie odbywać się przede wszystkich w formie popołudniowych zajęć, na które już trwają zapisy. Mogą w nich wziąć udział zarówno dzieci (od 8 do 10 lat w piątki od godz. 16-17.30, jak i młodzież (od 10 do 15 lat w środy od godziny 16-17.30).  Zapisać można się osobiście w Multicentrum lub pod nr tel. 83 341-60-17. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu na zajęcia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Otwarcie Klubu Kreatywności umożliwiła pozyskana dotacja z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach – edycja pilotażowa”. Projekt realizowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018.

Dzięki wsparciu finansowemu udało się zakupić drukarkę 3D, dwa rodzaje zestawów do budowy robotów oraz tabletów do sterowania nimi i ich programowania. Tematyka zajęć będzie obejmowała modelowanie i druk 3D, konstruowanie robotów, programowanie oraz elektronikę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *