Będą promować mediację

Będą promować mediację 16

Nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie. Będą przekonywać o tym bialscy policjanci, którzy włączyli się w tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji. Mundurowi zorganizują specjalne spotkanie.  

W całej Polsce od 15 do 19 października będzie obchodzony tzw. tydzień mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości wiążąca się właśnie z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który przypada na trzeci czwartek października. I tak od 2005 roku na całym świecie.

Tydzień mediacji służy wzmocnieniu jej roli oraz informowaniu społeczeństwa o zasadach mediacji i płynących z niej korzyści. Bialska komenda co roku włącza się w te działania.

–  W tym roku bialscy policjanci wspólnie z mediatorem stałym Anną Grytczuk zajmującą stanowisko pedagoga Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej wraz z uczniami klas gimnazjalnych, Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej zapraszają do udziału w otwartej prelekcji na temat mediacji – informuje asp. szt. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Spotkanie zaplanowano na 18 października od godziny 11.30 do 13 w auli FAWF w Białej Podlaskiej przy ulicy Akademickiej 2.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *