Będą świętować rocznicę odzyskania niepodległości

Będą świętować rocznicę odzyskania niepodległości 16

11 listopada jest ważna datą w naszym kraju. Gminy i miasta przyłączają się do upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W Terespolu będą odsłonięcia, referaty i film.

W Terespolu zaplanowano szereg uroczystości i atrakcji mających upamiętnić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę (10 listopada) w Liceum Akademickim w Terespolu od 17 będzie można usłyszeć okolicznościowy referat historyczny oraz przyłączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z zespołem „Echo Podlasia” i chórem „Corda Vox”. O 18.30 rozpocznie się tam koncert pt. „Wolność jest w nas” w wykonaniu zespołu „Silk”.

W niedzielę (11 listopada) rozpoczną się oficjalne obchody tego święta. O godzinie 9 odprawiona zostanie msza święta za ojczyznę w kościele pw. Świętej Trójcy. Tuż po niej odsłonięta zostanie tablica poświęcona 100-leciu niepodległości. Pod pomnikiem zostaną także złożone wieńce i kwiaty. Odsłonięty zostanie też kamień pamięci gen. Franciszka Krajowskiego. Zaplanowano także prezentację planszy tematycznej.

Tego samego dnia od 12 w Prochowni w Terespolu rozpocznie się referat historyczny. Otwarta zostanie wystawa dotycząca gen. Franciszka Krajowskiego. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z warsztatów tworzenia kotylionów.
O 18.30 w terespolskiej Galerii Smaków odbędzie się premiera filmu fabularnego „Ciosy”.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *