Będą szkolić rolników

Będą szkolić rolników 15
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje konferencję oraz cykl szkoleń dla rolników. Głównym tematem szkolenia będzie „Wsparcie alternatywnych form produkcji rolnej wobec ASF”.

Konferencja otwierająca projekt „Wsparcie alternatywnych form produkcji rolnej wobec ASF” odbędzie się 19 kwietnia w Białej Podlaskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14.

Wdrożenie projektu jest odpowiedzią Samorządu Wojewódzkiego na dramatyczną sytuację w jakiej znaleźli się rolnicy z naszego regionu z powodu ASF. Adresatami projektu są hodowcy, którzy zostali zmuszeni do rezygnacji z hodowli trzody chlewnej, ponieważ to właśnie przed nimi wisi widmo bankructwa.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9.30, następnie zostaną przedstawione działania samorządu na rzecz walki z ASF.

Kolejnym punktem dyskusji będzie temat znaczenia dzików w szerzeniu się ASF, podejmie go prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego PIB w Puławach.
O godzinie 11.30 Piotr Stanek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie poruszy temat czynników genetycznych warunkujących produkcję wołowiny.

Następnie przewidywana jest przerwa kawowa. Po niej głos zabiorą kolejni specjaliści.

Zarząd Województwa Lubelskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji, a następnie w projekcie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *