Będzie zmiana w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej. Konkurs wygrał inny podmiot

Będzie zmiana w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej. Konkurs wygrał inny podmiot 16

Zamiast gdyńskiego SKEF punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Białej Podlaskiej w przyszłym roku będzie prowadzić Stowarzyszenie Wsparcia Obywatelskiego z Krakowa. Miasto udzieliło na ten cel dotacji w wysokości ponad 64 tys. zł.

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF) z główną siedzibą w Gdyni przez trzy ostatnie lata prowadziło punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Białej Podlaskiej. Rokrocznie wygrywało konkurs, choć innych oferentów nie brakowało.

W ubiegłym roku z usług SKEF skorzystało 887 osób, a do połowy 2018 było ich ponad 500. Głównie chodziło o porady z zakresu prawa cywilnego. Miasto co roku wspierało działanie punktu kwotą ponad 60 tys. zł.

Wiceprezesem zarządu SKEF jest Marzena Bierecka, żona Grzegorza Biereckiego (PiS) – senatora oraz założyciela fundacji „Kocham Podlasie”, w której działał m.in. Dariusz Stefaniuk, były prezydent Białej Podlaskiej, obecnie wicemarszałek woj. lubelskiego.

Od 2019 roku nieodpłatnej pomocy prawnej będzie udzielało Stowarzyszenie Wsparcia Obywatelskiego z Krakowa. SKEF również przystąpiło do konkursu, jednak przegrało.

Do tej pory nieodpłatnych porad mogły zasięgnąć osoby posiadające m.in. Kartę Dużej Rodziny czy kombatanci i weterani. Wraz z rozpoczęciem nowego roku do grona tych osób dołączy każdy, kto przedstawi oświadczenie, że nie jest w stanie sam opłacić prawnika.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *