Bez granic. Największy festiwal na wschodzie

Bez granic. Największy festiwal na wschodzie 16
fot fb zespół Pectus

To już szesnasta edycja Festiwalu „Kultura bez Granic”, który odbywa się nieprzerwalnie od 2004 roku. Co roku organizatorzy zapewniają gwiazdy na najwyższym poziomie. Tym razem będzie podobnie. BP24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Celem festiwalu jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza. Festiwal jest także okazją do prezentacji dorobku lokalnych twórców ludowych, zarówno w dziedzinie rękodzieła, jak i promowania własnych zdolności i talentów. Co roku w celu uświetnienia imprezy obok lokalnych wykonawców prezentują się znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku na deskach sceny w Kobylanach wystąpi zespół Pectus, Boys, Clodie, Zauzy oraz Jeden Osiem L. Będziemy również gościć Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Karolinka” z Brześcia na Białorusi oraz grupę Hard Gock działającą przy Gminnym Centrum Kultury. Na zakończenie zaplanowana jest dyskoteka z DJ Fantomaszem.

W zeszłym roku świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. 2019 rok również jest rokiem szczególnym, ponieważ przed 30-stu laty miały miejsce pierwsze częściowo wolne wybory. W celu podkreślenia tego przełomowego momentu dla Polski, podczas festiwalu zaprezentowane zostanie widowisko multimedialne „Wolność jest w nas!”. Jest to niezwykle rozbudowany plenerowy spektakl przestrzenno-graficzny, którego celem jest zaprezentowanie drogi Polaków do wolności. Będzie to montaż słowno-muzyczny podkreślający, jak trudny i długotrwały był proces odzyskiwania i budowy niepodległego państwa polskiego.

Zespół PECTUS powstał w 2005 roku w Rzeszowie. Skład grupy tworzą bracia: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. W 2012 roku zespół rozpoczął pracę nad wspólnym albumem. W maju 2012 roku ukazał się pierwszy utwór, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie – „Dla Ciebie”.

Grupa ma na koncie szereg przebojów m.in. „Jeden moment”, „Oceany”, „Szkoła marzeń”, „Iluzja” czy też „Barcelona”, która trafiła do ścisłej dziesiątki festiwalu Top Trendy (2012), natomiast z Opola zespół przywiózł dwie Super Jedynki (2013).

Zespół BOYS jest kultowym zespołem nurtu disco-polo. Ich historia nierozerwalnie związana jest z jednym z założycieli – Marcinem Millerem. Pochodzący z miejscowości Prostki koło Ełku muzyk, założył zespół wiosną 1991 roku wraz z kolegą. Obecnie trzon grupy Boys stanowi Marcin Miller, a na scenie towarzyszy mu kilku stałych tancerzy.

Wylansowali wiele niezapomnianych hitów m.in. „Jesteś szalona”, czy „Wolność”, które zna cała Polska. Grupa nie spoczywa na laurach, cały czas tworzy, a utwory „Najpiękniejsza dziewczyno” i „Moja kochana” stały się absolutnymi  hitami.

ZOUZY to wyjątkowa formacja kobieca. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu „Roar” podbiła serca

Mimo, że Zouzy to nowy projekt muzyczny to panie na dobre zdążyły zagościć w polskich rozgłośniach radiowych. Pierwszym singlem grupy jest utwór zatytułowany „Skrzydła”. Za jego produkcję muzyczną odpowiada znany i ceniony producent TABB, za tekst zaś odpowiada Patrycja Kosiarkiewicz. Warto również wspomnieć utwór „Dzięki za wszystko” (2019), który jest głównym motywem serialu „Zakochani po uszy” i ma już kilka mln wyświetleń na kanale YouTube.

Clödie to rockowa formacja na czele, której stoi obdarzona drapieżnym i niecodziennym głosem Klaudia „Clödie” Trzepizur wokalistka i frontmenka oraz lider zespołu, kompozytor, producent muzyczny Olaf Olszewski. Wokalistka zespołu to min. uczestniczka IV Edycji The Voice of Poland, która podczas pierwszego występu w pro-gramie zaśpiewała piosenkę „It’s a Heartache” – Bonnie Tyler.

 

Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął nowatorskim podejściem do gatunku Hip-Hop. W 2003 roku ukazał się pierwszy album „Wideoteka”. Singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce.

Informacja dla zmotoryzowanych

Informujemy, że parking dla widzów Festiwalu znajduje się przy budynku Urzędu Gminy Terespol. Osoby jadące z kierunku Białej Podlaskiej prosimy o zjazd w lewo w kierunku ulicy Zielone Wzgórza. Natomiast osoby jadące z kierunku Terespola prosimy o zjazd na drogę powiatową w kierunku Koroszczyna, a następnie kierowanie się w stronę budynku Urzędu Gminy Terespol. Parking będzie oznaczony taśmą z wydzielonymi miejscami do parkowania.

 

Informacja dla niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych przygotowaliśmy karty wjazdu na parking techniczny znajdujący się w odległości około 50m od sceny. Karty wjazdu do odbioru w biurze Gminnego Centrum Kultury w terminie 17-26 czerwca 2019r. w godzinach od 7.30 do 15.30 za okazaniem dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności.

 

Program Festiwalu:

17.00 – KAROLINKA – Polonijny Zespół Pieśni i Tańca z Brześcia

18.00 – ZOUZY – popowa formacja kobieca

19.00 – BOYS – gwiazdu disco polo

20.00 – HARD GOCK – zespół rockowy – GCK Kobylany

20.30 – Gwiazda wieczoru: zespół PECTUS

21.50 – CLODIE – zespół rockowy

22.50 – Widowisko multimedialne “Wolność jest w nas!”

23.10 – JEDEN OSIEM L – grupa hip-hopowa

24.00 – dyskoteka: DJ Fantomasz

 

Bez granic. Największy festiwal na wschodzie 18

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. To podaj przykładowy zestaw artystów? Tylko pamiętaj, że twój wybór też się może komuś nie spodobać. Jeszcze nie znalazł się taki, który by wszystkim dogodził. Ale zawsze się znajdzie taki, który wszystkie rozumy pozjadał!!!!!!!!!!!!!