Bezpieczeństwo poprawione. Nowy wóz w bialskiej straży

Bezpieczeństwo poprawione. Nowy wóz w bialskiej straży 16
fot. PSP Biała Podlaska

Kolejny samochód specjalistyczny trafił do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej. Zakup wesprze działania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i działającej na jej bazie specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego i zastąpi on 25-cioletni pojazd będący obecnie na wyposażeniu jednostki.

W sumie Komendy Wojewódzkie, w tym Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, zakupiły pięć takich samochodów. Oprócz Białej, pojazdy trafiły do Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, Nowym Sączu, Zamościu i Ostrołęce.

Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’. Wartość zrealizowanego zamówienia to 10 122 900 zł, co daje 2 024 580 zł za jeden samochód. Zamówienie dla Państwowej Straży Pożarnej polegające na dostawie samochodów ratownictwa chemicznego zrealizowała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne.

Wyposażenie samochodu stanowi generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy. Zamówienie dla Państwowej Straży Pożarnej polegające na dostawie samochodów ratownictwa chemicznego zrealizowała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne.

Przed strażakami czas szkolenia i zapoznawanie się z nowym sprzętem specjalistycznym.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *