„Teatr jest dla mnie rodziną”. Połączyła ich miłość do ognia

DSC_8784

Uliczny Teatr Ognia „Antidotum” świętował swój jubileusz. Jednym z elementów obchodów była uroczysta gala, podczas której podsumowano działalność teatru. Nie zabrakło oczywiście wspomnień, życzeń i tortu. Taki jubileusz nie mógłby obyć się również bez pokazów i występów artystycznych.

Uliczny Teatr Ognia „Antidotum” powstał 10 lat temu. Został założony przez instruktorkę teatralną Sylwię Zdunkiewicz. W jego skład wchodzą osoby w różnym wieku. Są tu zarówno gimnazjaliści, jak i studenci.

Specjalnością aktorów jest żonglerka ogniowa, chodzenie na szczudłach oraz autorskie spektakle teatralne. To wszystko można było zobaczyć w miniony piątek oraz sobotę na placu Wolności. Aktorzy zaprezentowali przed publicznością takie spektakle jak m.in. „Alicja w Krainie Ognia” czy „Antidotum SHOW”.

O tym, czym był ten ostatni wyjaśnia Sylwia Zdunkiewicz, założycielka UTO. – Pokaz ogniowy zawierał sceny z 10 lat naszej działalności. Sceny, które najbardziej zapamiętaliśmy i które naszym zdaniem są jednymi z najładniejszych – tłumaczy.

Obecnie w skład „Antidotum” wchodzi 10 uczestników. Są to osoby w wieku od 15 do 27 lat. – Dołączyłam do UTO w 2014 roku. Pierwszym spektaklem, który był w całości przygotowywany z moim udziałem był „Uroboros” – mówi Katarzyna Olesiejuk, aktorka teatru. – Gdybym nie dołączyła wtedy do „Antidotum” z pewnością poszłabym w zupełnie w innym kierunku i nie byłabym teraz tu gdzie jestem. Uliczny Teatr Ognia jest dla mnie rodziną.

Jubileusz był możliwością do obejrzenia pokazów w wykonaniu nie tylko artystów „Antidotum”. Trwała wtedy Biała Noc Teatrów Ulicznych. Do Białej Podlaskiej przyjechali aktorzy z czeskiego teatru „Squarda Sua”, grupa ogniowa „Azis Light” czy Teatr Jednej Miny z Krakowa.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *