Biała Podlaska pożegna Pawła Adamowicza

Biała Podlaska pożegna Pawła Adamowicza 16

Do barbarzyńskiego aktu nienawiści doszło wczoraj podczas finału WOŚP w Gdańsku. Dzisiaj, kraj ogarnęła wieść o śmierci prezydenta tego miasta. W Białej Podlaskiej także zorganizowane zostanie pożegnanie i uczczenie jego pamięci.

Michał Litwiniuk, prezydent miasta opublikował dzisiaj wpis dotyczący śmierci Pawła Adamowicza na swoim facebookowym profilu. Zaprasza wszystkich pogrążonych w smutku i żałobie na plac Wolności, by wspólnie pożegnać prezydenta zamordowanego podczas finału WOŚP w Gdańsku. Pożegnanie rozpocznie się o godzinie 18.

– Trudno znaleźć słowa, by wyrazić żal. Składam wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom Prezydenta Pawła Adamowicza oraz wszystkim mieszkańcom Gdańska – pisze Litwiniuk.

Wczoraj (13 stycznia) tuż przed „światełkiem do nieba” podczas finału WOŚP w Gdańsku, Stefan W. wtargnął na scenę i ugodził prezydenta miasta nożem w brzuch, przeponę oraz serce. Napastnika zatrzymano, a poszkodowanego w stanie krytycznym przetransportowano do szpitala. O życie prezydenta Pawła Adamowicza walczyli najlepsi lekarze. Wykonano trwającą ponad pięć godzin operację i przetoczono ponad 20 litrów krwi. Mimo tego Adamowicz dzisiaj zmarł.

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. jak przed świętami spłonęło 5 bezdomnych to nawet zbytnio informacji nie było dalej przekazywanych. Jak ginie 5 nastolatek czy prezydent to nagle ogłaszana żałoba narodowa….. czyli jednak jest lepszy sort i gorszy prawda? i to nie trzeba być PISokomuną czy POzłodziejami….. wszyscy jesteście siebie warci a człowiek dla was znaczy proporcjonalnie do wysokości rachunku bankowego lub wpływów politycznych a jak się jest młodym nastolatkiem to szum w mediach jak to władza dba nagle o bezpieczeńśtwo. Szkoda tylko że WOŚP nie była zabezpieczana podobnie jak 96 rocznic smoleńskich, rudery na żoliborzu, czy kwatery zielińskiego na podlasiu…. a może pomniczki były ważniejsze? ten kraj to jedna wielka porażka a ci co najwięcej udają dobrotliwych najwięcej mają na sumieniu a reszta to krzykacze podjudzacze narodu pseudo-polskiego

 2. Widzę,że nowy włodarz niczym się nie rózni od poprzednika.Biała Podlaska nie miała żadnego związku z Płażyńskim,Kaczynskim i Adamowiczem.Niech Litwiniuk bardziej się zaangażuje w pracę zamiast reklamę,bo póki co to nie można przejść przez miasto,jak nieodśnieżone chodniki,to znów potęzne kałuże na ulicach i samochody myja brudami ludzi.

  1. Człowieku jeśli jesteś w stanie to sam sobie odpowiedź kim jesteś ? Skąd pochodzisz? I dokąd zmierzasz ?.od siebie powiem tylko – jesteś płytki .

  2. Proszę Pana … Z całym szacunkiem , wiele miast które również nie miały nic wspólnego z ŚP Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem chociażby z wyrazu szacunku oddają mu w pewien sposób hołd .. Co do Kaczyńskiego i Płazinskiego sie zgodze… Ale tutaj jest troche inna sytuacja … A co do przejscia przez miasto , chodznikow , ulic to sie zgodzę … Pozdrawiam

  3. właśnie taka postawa „polskiego janusza” wqrwia mnie najbardziej…. zero jakiekolwiek empatii i tylko własny nos najważniejszy jest i odśnieżony chodnik….. JPRD… i w dodatku jeszcze pewnie się rozmnożyłeś i posłałeś swoje gen w świat……. jesteś totalną polską typową cebulą i rzygać się chce na twoj marny żywot pajacu

  4. josef współczuję ci, mając taki rozumek powinieneś siedzieć cicho. Jeżeli nie ogarniasz tej tragedii to zwyczajnie zamilcz.

  5. Josef rozmowa jest na całkiem inny temat i to nie jest miejsce do takiego narzekania. Napisz list do prezydenta lub idz osobiscie a tu zachowaj powage bo mowa jest o bezsensownej śmierci człowieka.

 3. Paweł Adamowicz zginął z rąk szaleńca przy pierwszych dwóch strofach piosenki „Zapamiętaj” Blue Cafe – „Dobro dziel bez końca, gdy do przodu idziesz. W sercu schowaj moment, kiedy byłeś niżej.” Zabrzmiało jak smutne epitafium. Po czym piosenka została przerwana. Ale można ją dośpiewać, bo akurat na ten moment pasuje jak ulał. Życie mam piszę na gorąco zaskakujące scenariusze.

  […]
  Trochę więcej ciepła, trochę więcej siebie.
  Skąd Cię wiedzie droga – zapamiętaj.

  Obok obojętni co dzień się mijamy.
  Na co nam ta walka? Lęki, które mamy?
  Rzeczywistość będzie, jaka tylko zechcesz.
  Kogo miałeś obok – zapamiętaj.

  Nim odejdziemy stąd… obudź mnie.
  Sen, co nas dzieli, zakończy się.
  Wiem./2x

  […]