Biała Podlaska przyjazna ekonomii społecznej

Biała Podlaska przyjazna ekonomii społecznej 16

Miasto nad Krzną wyróżniono w konkursie jako jeden z samorządów przyjaznych ekonomii społecznej. Na przyznanie nagrody wpłynęła aktywność i wsparcie okazane Centrum Integracji Społecznej.

Gminę miejską Biała Podlaska nominowano w konkursie „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Kandydatura gminy została zgłoszona przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Na początku bieżącego tygodnia prezydent Michał Litwiniuk odebrał wyróżnienie przyznane miastu za aktywne wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej.

Centrum powstało w 2014 roku dzięki inicjatywie oraz wsparciu merytorycznym i finansowym miasta Biała Podlaska. Placówka prowadzi reintegrację zawodową i społeczną dla 30 osób. Skierowana jest do ludzi, którzy nie potrafią samodzielnie radzić sobie na rynku pracy ze względu na niskie kompetencje, uzależnienie czy też niepełnosprawności. Podopieczni uczą się tam pod okiem specjalistów samodzielności w życiu społecznym jak i zawodowym.

CIS od 2015 roku otrzymuje środki finansowe z budżetu miasta. Na ten rok przekazano centrum 216 tys. złotych. Dzięki tym funduszom placówka może pozwolić sobie na zatrudnienie instruktorów, pracowników socjalnych, psychologa oraz doradcę zawodowego.

Biała Podlaska przyjazna ekonomii społecznej 17

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *