Biała zakwitnie wiosną

Biała zakwitnie wiosną 16

W różnych częściach miasta zostanie zasadzone ponad tysiąc metrów kwadratowych kwiatów. W przyszłym roku planowane jest stworzenie łąk kwietnych w kolejnych rejonach miasta.

W odpowiedzi na apel środowisk proekologicznych, prezydent miasta zlecił zasadzenie łąk kwietnych w okolicach bialskich skrzyżowań i rond. Wykona to Zieleń Miejska.

W następnym roku planowane jest zasadzenie łąk w innych rejonach miasta. Będą o nich informować tabliczki informacyjne. – Pracownicy Zieleni Miejskiej kończą już prace zgodne ze sztuką ogrodniczą, a pierwsze rośliny zakwitną, mamy nadzieję, że już w maju – pisze Gabriela Kuc Stefaniuk z bialskiego magistratu.

Biała zakwitnie wiosną 17

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Łąki kwiatowe, zamiast wykoszonych razem z ziemią trawników; budki lęgowe dla jeżykow (oby więcej). Brakuje mi jeszcze w wielu miejscach drzew liściastych, które świetnie chronią przed słońcem. Aż się dusza raduje! Oby więcej takich działań! Potrzebna nam jest bardzo zieleń w naszym mieście. Dużo jej ostatnio ubyło. Może takie łąki też i na osiedlach mieszkaniowych. Aż się prosi przy tej już kilkuletniej suszy, zamiast wypalonej słońcem trawy . Jak nie zadbamy o zieleń, za kilka lat będziemy mieć pustynię.

    1. a czy ktoś pomyślał o alergikach???? tylko dlatego wybrałam mieszkznie w mieście bo zakładał m że będzie mi łatwiej żyć…..