Bialczanie hojni. Udało się zebrać prawie 40 tys. zł

Bialczanie hojni. Udało się zebrać prawie 40 tys. zł 16

Prawie 40 tys. zł udało się zebrać podczas tegorocznej kwesty na odnowę bialskich nagrobków. To już 13. zbiórka, która się odbyła na cmentarzu przy ul. Janowskiej. 

Inicjatorem zbiórki jest Koło Bialczan, które co roku organizuje to wydarzenie. Z puszkami na cmentarzu w Białej Podlaskiej stają osoby znane, władze, ministrowie ale i uczniowie bialskich szkół. – Zebraliśmy około 39 tys. złotych. Dzięki tak dobremu sercu przybyłych na nekropolię uda się ponownie wyremontować 3-4 nagrobki. Jakie to będą groby zdecyduje specjalna komisja w porozumieniu z konserwatorem zabytków – podkreśla Waldemar Godlewski, prezes Koła Bialczan.

Z puszką można było zobaczyć m.in. ministra Adama Abramowicza, rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Michała Litwiniuka, prezydenta miasta Biała Podlaska, Macieja Buczyńskiego, zastępcę prezydenta czy Bogusława Broniewicza, przewodniczącego rady miasta.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. 40k… Brawo!!! To dwa miesiące pensji czapski ego w wodkanie za nic nie robienie a jedynie poparcie dla kolejnego nieroba michasia…. Haha brawo brawo