Bialczanin z podwójnym Pucharem Europy Nordic Walking

Bialczanin z podwójnym Pucharem Europy Nordic Walking 15
Na dystansie 5 i 10 km zmierzyło się prawie 200 zawodników i zawodniczek z ośmiu krajów. Nasze miasto również miało swoich reprezentantów. A co najważniejsze, reprezentantów, którzy wrócili z wielkimi sukcesami.
W ubiegłą sobotę (21 kwietnia) w Mińsku na Białorusi odbył się pierwszy etap Pucharu Europy Nordic Walking ENWO. Wzięli w nim udział Marta Mandziuk i Piotr Wetoszka z bialskiego klubu rekreacyjno-sportowego TKKF Krzna, którzy stanęli do rywalizacji na trasie 10 kilometrów. Oboje pokazali klasę. Piotr był najlepszy w kategorii M30-39, natomiast Marta zajęła siódme miejsce w kategorii K40-49.
Ponadto okazało się, że regulamin i sposób organizacji zawodów pozwolił wystartować im dodatkowo na krótszym dystansie 5 km. W tym przypadku Marta zdobyła piątą pozycję w kategorii K40-44, z kolei Piotr odniósł kolejne zwycięstwo w kategorii M30-39.
Reprezentanci naszego miasta dobrze rozpoczęli Puchar Europy. Kolejne edycje zmagań odbędą się w Słowenii, Niemczech, Polsce i Austrii. Warto również wspomnieć, że dwa tygodnie temu drużyna TKKF Krzna obroniła w wielopolskim Jastrowiu tytuł Sztafetowych Mistrzów Polski Nordic Walking.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *