Białorusini odpowiedzą za kradzieże

Białorusini odpowiedzą za kradzieże 16

Bialscy policjanci zatrzymali złodziei, którzy okradli kilka sklepów znajdujących się na terenie Białej Podlaskiej. Sprawcom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W połowie ubiegłego miesiąca na terenie miasta miały miejsce dwie kradzieże. Ze sklepów zniknęły kosmetyki, wyroby tytoniowe oraz pieniądze.

– Jak zawsze w przypadku tego typu przestępstw nad sprawą zaczęli pracować policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Szybko ustalili, że związek z kradzieżami
ma trzech obywateli Białorusi w wieku od 21 do 24 lat, którzy co jakiś czas przyjeżdżają do Białej Podlaskiej – wyjaśnia kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

Kilka następnych tygodni mundurowi czekali, aż mężczyźni pojawią się w mieście. W miniony wtorek (11 grudnia) doszło do zatrzymania dwóch z nich. 21-latek i 23-latek mieli przy sobie kosmetyki oraz odzież i zabawki. Białorusini nie byli w stanie wyjaśnić, jak weszli w posiadanie tych przedmiotów. Okazało się, że pochodzą one z trzech sklepów, które zatrzymani okradli w grudniu.

Wczoraj mężczyznom zostały przedstawione zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 2,8 tys. zł. Policjanci pracują nad zatrzymaniem trzeciego sprawcy.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *