Bialscy lekkoatleci po raz kolejny z sukcesami

Monika Stypułkowska (w tle Agata Stypułkowska)

Bialscy akademicy wzięli udział w zmaganiach na lubelskim stadionie. Nie obyło się bez sukcesów.

W minioną niedzielę (17 czerwca) odbył się kolejny mityng LOZLA na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Warto zaznaczyć, że stadion ten w lipcu będzie areną zmagań najlepszych seniorów w Polsce. W niedzielnych zawodach wystartowali bialscy zawodnicy AZS AWF.

W skoku w dal Monika Stypułkowska osiągnęła wynik 5.71m, a Weronika Zielińska 5.61m. Obydwie panie musiały ustąpić pierwszeństwa swojej klubowej koleżance Agacie Stypułkowskiej, które osiągnęła wynik 5.76m, jednocześnie ustanawiając swój rekord życiowy.

Po raz kolejny szczęścia do wiatru nie mieli sprinterzy. Piotr Tarkowski wystartował w biegu na 100m. Przy  przeciwnym  wietrze  – 0,3m/sek  poprawił  swój  rekord  życiowy  o  kolejne 0,03sek. uzyskując wartościowy  wynik – 10.91sek. Najwyższe miejsce podium z bardzo dobrym wynikiem zajął Dominik Kopeć z Agrosu Zamość (10.39sek). Swoje rekordy życiowe poprawili Bartosz Litwinek (11.47sek) oraz Kacper Jędrysik (11.54 sek).

Jeśli chodzi o skok w dal, najlepszy wśród juniorów młodszych był Jakub Żukowski (6.38m). Najlepszy wśród startujących młodzików był Jacek Gryta, który poprawił swój rekord życiowy skacząc 6.07m. W biegu przez płotki na 100m swój rekord życiowy poprawiła Monika Stypułkowska z wynikiem 14.80 sek.

Monika oraz Weronika Zielińska wystartowały również w rzucie oszczepem. W tej konkurencji lepiej poszło Weronice (39.17m), która zajęła drugie miejsce. Monika zdobyła trzecią pozycję (35.43m).

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *