Bialscy lekkoatleci popisali się w Spale

Bialscy lekkoatleci popisali się w Spale 16

Sportowcy z Białej Podlaskiej świetnie wypadli na tle ogólnopolskiej stawki. Teraz czeka ich sprawdzian na mistrzostwach w Toruniu.

W minioną niedziele (3 lutego) trójka bialskich lekkoatletów uczestniczyła w ogólnopolskim Mityngu PZLA w Spale. Doskonale zaprezentował się Piotr Tarkowski – uczeń ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej, który pobił w skoku w dal swój życiowy rekord. W szóstej kolejce skoków uzyskał wynik 7,63 – jest to aktualnie trzeci najwyższy wynik w Polsce wśród seniorów. Udało mu się pobić rekordu życiowy w biegu na 60 metrów. W eliminacjach uzyskał czas 6,84. Niestety w finale popełnił falstart skutkujący dyskwalifikacją.

W skoku w dal dobrze wypadła Kasia Bargielska, studentka fizjoterapii bialskiego AWF. Ostatecznie uzyskała odległość 5,81 m, poprawiając tym samym swój obecny rekord. Kasia zajęła wysokie piąte miejsce.

Obiecująco zaprezentował się także Bartek Bedeniczuk, który startował po raz pierwszy w tym sezonie. W skoku w wzwyż uzyskał wynik 2,08 m, wyrównując tym samym swój halowy rekord życiowy.

Za niecałe dwa tygodnie (16-17 lutego) czeka ich kolejny sprawdzian. Jadą na Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu. .

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *