Bialscy lekkoatleci rozpoczęli sezon

IMG_2129

Lekkoatleci AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęli starty inaugurujące sezon letni. Na ich stadionie pojawiło się niemal 300 zawodników, nie tylko z województwa lubelskiego, ale i z Siedlec, Łomży oraz Suwałk.

W sobotę (11 maja) warunki atmosferyczne nie były zbyt sprzyjające, ale mimo to sportowcom udało się osiągnąć kilka bardzo dobrych rezultatów. Podczas mityngu najlepiej poradził sobie Piotr Tarkowski, poczwórny medalista rozgrywanych trzy miesiące wcześniej Halowych Mistrzostw Polski. 19-latek okazał się bezkonkurencyjny zarówno w biegu na 100 metrów (10,91 sek.) jak i w skoku w dal (7,59 m). Zaledwie 1 cm zabrakło bialskiemu skoczkowi do uzyskania minimum  na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Dobrze skoczył także Jacek Gryta, ubiegłoroczny wicemistrz Polski młodzików. 16-latek trzy razy poprawiał swój rekord życiowy, ostatecznie uzyskując wynik 6,61 m. W tej samej konkurencji klasę pokazała również Kasia Bargielska, która zwyciężyła w swojej kategorii skacząc na odległości 5,7 m.

W skoku wzwyż rewelacyjnie wystartowała 12-letnia Maja Czublun, która uzyskała wynik 143 cm, co jest szóstym rezultatem w  tej  konkurencji w kategorii wiekowej do 12 lat w historii Polski. 12-latkę dzielne wspierała jej rówieśniczka Gabriela Nazaruk, która wynikiem 120 cm wyrównała swój najlepszy wynik z hali. W tej konkurencji jednak nie miał sobie równych Bartłomiej Bedeniczuk, który po uzyskaniu wyniku 205cm zrezygnował z dalszego skakania.

Choć jest to dopiero początek sezonu, to niektórzy lekkoatleci już od dwóch tygodni rywalizują na otwartych stadionach. Jak na pierwszy start bialskich skoczków tabele ogólnopolskie   przedstawiają się wręcz rewelacyjnie. Maja Czublun bez wątpienia prowadzi w skoku wzwyż wśród dwunastolatek, a Kasia Bargielska jest pierwsza w Polsce w skoku w dla wśród młodzieżówek i druga spośród seniorek. Jacek Gryta w skoku w dal jest na pierwszej pozycji wśród juniorów młodszych, a Piotr Tarkowski wśród seniorów i młodzieżowców. Z kolei Bartek Bedeniczuk triumfuje w kategorii seniorów w skoku wzwyż.

Z pewnością w niektórych przypadkach będzie trudno utrzymać tak wysoką pozycję, ale na początek sezonu w Białej Podlaskiej powiało optymizmem.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *