Bialscy mundurowi uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą

20181205podróbki4
fot. nadesłane

Do walki z nielegalnym procederem jakim jest wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów, oprócz wołomińskiej policji włączyło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Wspólnie udało im się zatrzymać podrobione kosmetyki oraz odzież o wartości rynkowej ponad 40 mln zł.

Mundurowi ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie piaseczyńskim (woj. mazowieckie) mogą znajdować się magazyny z podróbkami odzieży oraz kosmetyków. Przypuszczenia potwierdziły się. Po wejściu do jednej z hal, funkcjonariusze przyłapali na gorącym uczynku dwie osoby. Zajmowały się one wtedy sortowaniem i przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu podrobionych kosmetyków.

Następne hurtowe ilości „lewego” towaru mundurowi namierzyli w kolejnej przeszukanej hali, w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób oraz w samochodzie. Było to w sumie prawie 65 tys. sztuk podrabianych perfum i wód toaletowych, niemal dwa tys. sztuk odzieży i 370 paczek papierosów.

Dwóm osobom przedstawiono zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu podrobionych wyrobów kosmetycznych i odzieżowych. Według przepisów grozi za to kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Zatrzymani odpowiedzą także za przechowywanie wyborów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie prowadzi w tej sprawie postepowanie przygotowawcze.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. To dlatego od kobiet w naszym powiecie tak brzydko zaczęło „pachnieć”. Wszystko przez te powiedzmy podrabiane kosmetyki. A tak na marginesie dziewczyny i kobiety! Gdy wybieracie się na pływalnie w Białej czy w innych miejscowościach to nie oblewajcie się litrami perfum bo w połączeniu z wodą chlorowaną efekt jest odwrotny od tego przez was drogie panie zamierzony.