Bialscy siatkarze walczyli w turnieju finałowym

Bialscy siatkarze walczyli w turnieju finałowym 15

W Gostyniu  miał miejsce siatkarski Turniej Finałowy o wejście do II ligi. O pierwsze miejsce gwarantujące awans walczyły 4 ekipy.

Oprócz zawodników AZS AWF od 18 do 20 maja o szansę promocji biły się zespoły: ULKS MOSiR Sieradz, UKS Kaniasiatka Gostyń oraz TS Faurecia Jelcz Laskowice. W półfinale rozgrywanym w Białej Podlaskiej pierwotnie akademicy zajęli drugie miejsce, jednak po dyskwalifikacji Hetmana Włoszczowa okazali się zwycięzcami. Faworytem turnieju finałowego wydawali się być siatkarze z Sieradza, którzy byli pierwszym przeciwnikiem bialczan.

Pomimo wyrównanej walki ULKS w każdym z setów przechylał szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając dwukrotnie na przewagi do 24 i w ostatniej partii do 20. W sobotę 19 maja akademicy podejmowali rywali z Laskowic. Pomimo problemów na początku i porażki w pierwszej partii  AZS AWF pokonał swych przeciwników 3:1 w setach.

W ostatnim dniu zawodów bialscy siatkarze musieli pokonać gospodarzy. Po raz kolejny akademicy nie zaczęli najlepiej tego spotkania, gdyż przegrali pierwszy set do 19. W kolejnych było już lepiej i pomimo przegranej trzeciej partii ostatecznie wygrali po tie-breaku 3:2.

Na awans mógł liczyć tylko zwycięzca turnieju, którym okazała się drużyna z Sieradza, która wygrała wszystkie spotkania 3:0. Bialczanie zajęli drugie miejsce i na pewno czują niedosyt po minimalnej porażce. Pozostaje wierzyć, że za rok będzie lepiej zwłaszcza, że siatkarze AZS AWF trenują ze sobą tylko od początku tego sezonu.

AZS AWF Biała Podlaska: Jurkowski, Roszkowski, Kusznieruk, Gaładyna, Kowalski, Gołębiowski, Strep (lib.), Nowicki, Malczyński, Żabiński, Sałasiński, Kamiński, Jankuniec.

Wyniki Turnieju Finałowego:

AZS AWF Biała Podlaska – ULKS MOSiR Sieradz 0:3 (24:26, 24:26, 20:25)
UKS Kaniasiatka Gostyń – TS Faurecia Jelcz Laskowice 2:3 (21:25, 25:20, 20:25, 25:22, 11:15)

AZS AWF Biała Podlaska – TS Faurecia Jelcz Laskowice 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:12)
UKS Kaniasiatka Gostyń – ULKS MOSiR Sieradz 0:3 (25:27, 20:25, 16:25)

UKS Kaniasiatka Gostyń – AZS AWF Biała Podlaska 2:3 (25:19, 23:25, 25:18, 16:25, 12:15)
TS Faurecia Jelcz Laskowice – ULKS MOSiR Sieradz 0:3 (16:25, 23:25, 19:25)